Ettevõtte kontrollimise käigus tööinspektor-jurist tuvastas, et tööandja ei ole määranud ettevõttes esmaabiandjat. Ettevõttes, kus töötab vähemalt kaks töötajad peab tööandja poolt olema määratud esmaabiandja. Oluline on järgida põhimõtet: igal ajahetkel, igas tööga seotud olukorras peab olema tagatud, et õnnetuse korral oleks kiiresti kättesaadav esmaabi anda oskav inimene. Peale esmaabiandja määramist tuleb korraldada tööajal koolitus ühe kuu jooksul arvates tema määramisest ja täiendkoolituse iga kolme aasta järel. Peale koolitust peab tööandja esitama Tööinspektsioonile tunnistuse, mis kinnitab määratud isiku koolituse läbimist. Samuti tuleb peale koolitamist töötajatele ka määratud esmaabiandja nimi ja telefoninumber teha teatavaks.3-1/26/260-1-5 · Ettekirjutus