Töökeskkonna kontrollimise käigus tööinspektor tuvastas, et tootmistöötajad (pehme mööbli valmistajad, liimija) ei kandnud kontrolli hetkel tugevdatud ninaga turvajalanõusid. Tööandja sõnade kohaselt ei ole töötajatele turvajalanõusid väljastatud. Tööinspektor selgitas, kui tööiseloom nõuab turvajalanõu kandmist, siis töötaja on kohustatud seda ka tegema. Tööandja peab hoolitsema ka selle eest, et isikukaitsevahend ei põhjustaks kandjale liigset koormust, sobiks kasutajale, vastaks ergonoomianõuetele ning oleks kooskõlas töötaja terviseseisundiga. Turvajalanõude kandmine on vajalik, sest tööprotsessides esinevad näiteks järgmised ohud: toormaterjal, valmistoodang võivad jalale kukkuda. Töös on kasutusel ka käsikahveltõstuk. Käsikahveltõstukit kasutades tuleb jalavigastuse vältimiseks kanda turvajalanõusid. Tõstukiga raskuseid teisaldades esineb oht tõstukiga jala peale sõita või raskus võib jalale kukkuda.3-1/21/2022-1-2 · Ettekirjutus